Butų nuomos kainos Vilniuje pasiekė viršūnę

Nekilnojamojo turto rinkos ekspertai pastebi, kad rugpjūčio pabaigoje rugsėjo pradžioje, palyginus su geguže, sostinėje nuoma pabrango apie 10 proc., o kai kuriuose mikrorajonuose – net ir 15 proc. Tokias tendencijas pateikia vieno lankomiausių nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ekspertai, išanalizavę daugiau nei 2,5 tūkst. nuomojamų butų skelbimų.

Per pastaruosius keturis mėnesius butų nuomos kainos ypač padidėjo Baltupiuose ir Fabijoniškėse (apie 15 proc.), Pašilaičiuose (apie 10 proc.). Kituose mikrorajonuose – Šeškinėje, Žirmūnuose – kainos pakilo apie 5 proc. Tik centre ir senamiestyje nuomos kaina išliko stabili.

Jeigu gegužę Baltupiuose vidutinė kaina siekė 920 litų, tai dabar 1060 litų, Fabijoniškėse kaina vidutiniškai pakilo 100 litų – nuo 680 iki 780 litų, sostinės senamiestyje išliko apie 1500 litų.

Šiuo metu sostinėje išsinuomoti kukliai įrengtą dviejų kambarių butą už mažesnę negu 600 litų sumą yra  labai sudėtinga.

„Studentai pigesnius butus išnuomoja akimirksniu. Centre ir senamiestyje kainos studentams sunkiai įkandamos, todėl dairomasi butų miegamuosiuose rajonuose. Ten nuo rugpjūčio pradžios paklausa jau viršija pasiūlą“, – pastebi nekilnojamojo turto rinkos ekspertai.

Prognozuojama, kad panašios nuomos kainos išliks iki spalio mėnesio. Iki to laiko didžioji dalis studentų suranda ir įsikuria nuomojamuose butuose. Atslūgus paklausai, pamažu pradeda kristi ir nuomos kainos. Šiemet rugpjūčio mėnesį nuomos kainos sostinėje yra apie 5 proc. didesnės negu prieš metus.

Skirtingai nei Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nuomos kainos pakito nežymiai. Kaune per keturis mėnesius nuomojamo buto kaina padidėjo 2-3 proc. ir vidutiniškai siekia 760 litų, o Klaipėdoje – apie 5 proc. iki 960 litų.

Pastarąjį mėnesį labiausiai buvo ieškoma nuomojamų butų už mažiau negu 800 litų. Populiariausi – dviejų kambarių butai (55 proc. paieškų), vieno kambario ieško kas ketvirtas, trijų kambarių – kas šeštas portalo lankytojas.

 capital
Partneriai
butu nuoma


Namai Vilniuje
Sklypai Vilniuje
Patalpos Vilniuje
Draugai
Visos teisės saugomos © 2011-2016 m. Butų Nuoma Vilniuje